Fudbleri Mančester junajteda savladali su Everton rezultatom 2:1 u desetom kolu Premijer lige.

Ovo je bila druga pobeda Junajteda, prva u Premijer ligi, nakon debakla od 6:3 u prošloj rundi protiv Mančester sitija.

Ipak, nije sve počelo kao po planu za izabranike Erika ten Haga.

Već u petom minutu Aleks Ivobi je postigao golčinu sa 20 metara i bacio “Gudison park” u trans.

Slavlje domaćih navijača, međutim, nije dugo trajalo.

Već u 15. minutu bilo je 1:1, a strelac je bio 100 miliona vredni Brazilac Antoni.

Posle velike greške veze Evertona sevnula je kontra “đavola”, Marsijal je proigrao Antonija, a on rutinski matirao Pikforda.

Marsijal se zatim povredio i nije mogao da završi meč, pa je u igru morao Kristijano Ronaldo u 29. minutu.

I, samo 15 minuta kasnije, postao je heroj ekipe.

Još jedna kontra snašla je izabranike Frenka Lamparda, a Ronaldo je postigao 700. klupski gol u karijeri i doveo goste u prednost.

U drugom poluvremenu gledali smo dosta rezevrisaniji fudbal nego u prvom i ni jedna ni druga ekipa nisu uspele da stvore neku izglednu šansa.

Odmeravale su se snage sve do 81. minuta, kada je na scenu stupio Markus Rašford.

Mladi Englez je iskoristio nove tragične reakcije Evertonove odbrane, a zatim uz malo umeća i dosta više sreće postavio na 1:3.

Međutim, taj gol je poništio VAR zbog igranja rukom, iako je delovalo kao da istog nije bilo.

To nije bio znak da Junajted bude kažnjen i da njegovi navijači dožive novu tragediju, pa su “đavoli” relativno mirno priveli meč kraju.

Junajted se sada nalazi na petom mestu Premijer lige i u narednom kolu dočekuje Njukasl 16. oktobra, dok dvanaestoplasirani Everton dan ranije gostuje Totenhemu.