Barselona je trijumfom nad Seltom od 1:0 (1:0) sačuvala čelnu poziciju u La Ligi.

Izabranicima Ćavija Ernandesa ovo je bila sedma pobeda u osam kola, dok je Selta zabeležila četvrti poraz u isto toliko utakmica.

Za Katalonce, bilo je najvažnije ostvariti pobedu posle poraza u Ligi šampiona od Intera u Milanu i tako napraviti dobru uvertiru pred meč sa Italijanima na Kamp Nou u sredu.

Nije bilo jednostavno. Ekipa iz Viga je delovala nekako opasnije, ali presudio je gol Pedrija iz 17 minuta.

Gosti će svakako imati za čim da žale, kada se sve sabere.

Posle akcije Barselone po levoj strani, odbrana Selte je u 17. minutu reagovala loše, kratko je odbijena lopta na koju je natrčao Pedri i sa metar dva od gola je samo ubacio u mrežu.

Mogla je Barselona i do drugog gola, Đordi Alba je imao priliku u 23. minutu, ali nije se proslavio.

Do kraja, Selta je imala situacije koje su obećavale – Jorgenu Strandu Larsenu je u 68. minutu poništen gol zbog ofsajda, a onda su gosti imali tri velike šanse u poslednjih desetak minuta.

Jago Aspas u 84. kada mu je Ter Štegen sjajno odbranio šut, potom Ugo Maljo minut kasnije.

I konačno u četvrtom minutu nadoknade, opet Aspas, kada je pogodio levu stativu.