Ekipa Manchester Cityja pobijedila je Brighton u posljednjem meču subotnjeg programa 9. kola Premiershipa rezultatom 4:1 i tako zadržala zaostatak od dva boda za prvoplasiranim Chelseajem.

Građani su već u prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika i nakon prvog dijela igre bilo je jasno da će osvojiti tri boda.
Prvo je u 13. minuti Gundogan pogodio za 1:0 i doveo svoj tim u vodstvo, da bi za samo tri minute, tačnije od 28. do 31. minute, gostujući tim postigao još dva pogotka i osigurao veliku prednost na poluvremenu. Prvo je Foden pogodio nakon asistencije Grealisha na prazan gol, da bi isti igrač imao puno sreće tri minute poslije i nakon što ga je lopta pogodila završila je u mreži.

Domaćin se vratio u 80. minuti golom Mac Allistera iz penala, a konačnih 4:1 postavio je rezervista Mahrez u petoj minuti sudijske nadoknade.

Za Manchester City je ovo šesta pobjeda u ovoj sezoni, a pored toga imaju dva remija i jedan poraz. S druge strane, za Brighton koji ostaje na četvrtoj poziciji, ovo je bio drugi poraz i trenutno imaju 15 bodova.

U narednom kolu Manchester City će igrati protiv Crystal Palacea na svom terenu, a Brighton će gostovati Liverpoolu.

Treba reći i to da su u terminu od 16 sati odigrana još četiri susreta ovog kola, a postignuti su sljedeći rezultati:

Crystal Palace – Newcastle 1:1

Everton – Watford 2:5

Leeds – Wolves 1:1

Southampton – Burnley 2:2

Ranije je odigran meč između Chelseaja i Norwicha, a tu je aktuelni prvak Evrope upisao ubjedljivu pobjedu i slavio rezultatom 7:0.