Fudbaleri Vest Hema savladali su Totenhem u gostima rezultatom 2:1 u meču 15. kola Premijer lige.

“Petlovi” su tako i na petom meču u nizu ostali bez pobede, a u tom periodu su upisali čak četiri poraza.

Jedini bod, paradoksalno, osvojen je protiv Mančester sitija i to tek nakon diskutabilnih sudijskih odluka. Podsećanja radi, Postekogluova ekipa je pre toga bila u nizu od 10 mečeva bez poraza.

Dobro je krenulo po domaći tim kada je Kristijan Romero postigao gol u 11. minutu i to je bio rezultat sa kojim se otišlo na pauzu.

Međutim u nastavku je Džerod Bouven najpre izjednačio u 52. minutu, a potom je Džejms Vard-Praus pomalo na komičan način postavio konačan rezultat u 74. minutu. Vezista “čekićara” je šutirao, pogodio stativu i potom nesthvatljivo bio sam i prvi stigao do odbitka koji je smestio u praznu mrežu.

Vest Hemu je ovo sedma pobeda u sezoni i trenutno su deveti na tabeli, dok Totenhem ostaje na petom mestu.

U narednom kolu Vest Hem ide na još jedno gostovanje u engleskoj prestonici, ovog puta na “Krejven kotidž” ekipi Fulama, dok će Totenhem ugostiti Njukasl.