Tadić asistirao Berhojsu za prvi gol Ajaksa
Drugo kolo Lige šampiona otvoreno je mečevima između Ajaksa i Bešiktaša (2:0), odnosno Šahtjora i milanskog Intera (0:0).

U Amsterdamu je Ajaks slavio sa 2:0. Pružili su Holanđani zaista dominantnu igru i kontrolisali meč tokom svih devedeset minuta. Vodeći gol postigao je Stiven Berhojs u 17. minutu posle sjajne asistencije Dušana Tadića.

Drugi pogodak bio je autogol defanzivca Bešiktaša Serdara Saćija u 43. minutu. Berhojs je ubacio loptu sa desnog boka ka Sebastijanu Aleu, ali je turski štoper nespretno reagovao i poslao je u sopstvenu mrežu.

U Kijevu je Šahtjor uspeo da odoli napadima Intera i zabeleži prvi bod. Ne preterano sadržajna utakmica kada pričamo o šansama, iako je bila velika borba i napetost tokom celog meča. Najbolju priliku imao je štoper italijanske ekipe, Stefan De Fraj u 87. minutu kada je šutirao glavom, a sjajni Andri Pjatov fantastično reagovao i odbranio.