MVP NBA lige, maestralni Nikola Jokić je broja do 40 poena, njegov tim je bio bez Mareja, Gordona i Brusa Brauna, nisu uspjeli drugi put u tri dana da savladaju Kingse. Jokić je na šuterski učinak dodao sedam skokova i šest asistencija. Nagetsi se vraćaju u Kolorado, u petak dočekuju Majami.

Sakramento je okrenuo meč protiv Denvera, D’Aron Foks je ubacio 31 poen, imao 13 asistencija, Sabonis se vratio u postavu sa 31 poenom, 10 skokova i 5 asistencija. Malik Monk je riješio pitanje pobjednika sa penala u posljednjoj sekundi, a Nikola Jokić promašio posljednji šut.

Sjajna utakmica u Nju Orleansu, Zajon Vilijamson je bio u centru pažnje nakon što su Pelikansi serijom njegovih koševa u finišu uspjeli da slome Minesotu i stignu do četvrte pobjede u nizu. Zajon je ima veče karijere, ubacio je 43 poena. Pogađao je trojke, bacanja, ukrao loptu Džejdenu MekDenijelsu. Tih 14 poena za manje od tri minuta je donijelo pobjedu domaćima. Kod Minesote D’Anđelo Rasel i Entoni Edvards po 27 poena, imali su meč u rukama, ali se isprečio fantastični Vilijamson.

Produžetak u Čikagu i pobjeda Bulsa nad Milvokijem. Kasnili su 15 poena početkom posljednje četvrtine, stigli nekako do overtajma u kome je Vučević pogodio trojku, DeRozan ubacio 10 od svojih 42 koša, pa na kraju nije bilo dileme, pobjeda je ostala u gradu vjetrova koji se suočava sa veoma jakom zimom. Adetokumbo je ubacio 45 poena, izjednačio svoj rekord ove sezone, imao je i 20 skokova, ali to ne vrijedi puno nakon dvije greške u regularnom dijelu koje su tim odvele u poraz, četvrti u nizu.

Vučević odličan 15 poena, 14 skokova, 5 asistencija, 3 blokade.

Tuča u Detroitu, četiri isključenja i pobjeda Pistonsa nad Orlandom. Alek Burks i Sadik Bej su kombinovali 60 poena za domaćina koji je bio u seriji od šest poraza. Klupa Pistonsa je u pobjedu ugradila 76 poena. Frka se desila krajem prvog poluvremena nakon što je Moric Vagner faulirao Heja. On se zakačio sa klupom Detroita, a onda se čitava klupa Orlanda pojavila na sceni, Hejs se osvetio, udario je glavom po leđima Vagnera, na kraju su trojica morala u svlačionicu, plus trener Detroita Dvejn Kejsi.

Majami je tukao Lejkerse, otišao iznad 50 odsto uspješnosti. Batler je ubacio 27, Adebajo 23 poena, a domaćin je čitavo veče kažnjavao greške Lejkersa. Gosti su ih napravili čak 26, primili su 31 poen nakon izgubljenih lopti, dali samo dva, i to je bila razlika. Lejkersi su na 14-21, drugi najgori rezultat Lebronovog tima u karijeri, od ruki sezone 2003-04 kada je su Kavsi imali 11-24.

Igrao je i Jović, samo 28 sekundi, kolone su ostale prazne.

Serija Netsa traje, Kajri je ubacio 15 od 26 poena u posljednjoj četvrtini, Durant uz 26 koševa imao 16 skokova, deseta pobjeda u nizu, slavili su u Atlanti. Bruklin je dobio 14 od posljednjih 15 mečeva. Atlanta bez Janga, Kapele, Hantera, Bogdanović je ubacio 14 poena, tri trojke iz četiri pokušaja, imao je par skokova i tri asistencije.

Rui Hašimura je ubacio 30 poena, izjednačio rekord karijere, Vašington je iskoristio sve probleme sa povredama Sansa i dobio meč. Porzingis i Kuzma su ubacili po 22 koša, nije bilo Bila kod domaćih, ali su šutirali 57 odsto, i imali prednost u poenima u reketu i skokovima, pa Feniks bez Bukera, Kema Džonsona, njegovog imenjaka Pejna kao i Landri Šameta nije imao šansu.

Golden Stejt i oslabljen pobjeđuje, ali samo kod kuće. U zalivu je pala Juta, Karijev dubler Džordan Pul se ispromašivao, ali je završio sa 26 poena, na kraju tijesna pobjeda Voriorsa, koji osim Stefa nisu imali ni Kleja Tompsona, ni Endrjua Viginsa. Kod “Džezera” po običaju Markanen najbolji sa 29 poena i 16 skokova.