Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su novi poraz u Evroligi (85:81), ovog puta od Valensije u gostima u okviru 12. kola što je crveno-belima već osmi neuspeh.

Španski tim je prekinuo svoju negativnu seriju od pet vezanih poraza, ukupno ih je imao osam u poslednjih deset utakmica (ACB i Evroliga).

Tim Janisa Sferopulosa odigrao je katastrofalno prvo poluvreme u kojem je primio 56 poena (dao 40), proradio u 3/4, prišao na samo poen, ali dalje nisu mogli crveno-beli ovog puta.

Zvezda je imala priliku da povede u samoj završnici, na 16 sekunde pre kraja, šut je uzeo Teodosić (trojku) međutim nije bio precizan, pa je vođstvo ostalo na strani Valensije (83:81).

Usledio je potom pas Jovića preko čitavog terena za Dejvisa uz dosta rizika, prekršaj nad najboljim igračem domaćih večeras i njegova konačna egzekucija sa linije penala.

Dejvis je sa 21 poenom bio najefikasniji kod pobednika, Odželej jednako dobar i efikasan (17p), dok su sa druge strane napadački najbolji bili Nejpir i Nedović sa po 14 poena, te Bolomboj sa 12.

Trener Zvezde Janis Sferopulos je neposredno nakon meča rekao da su pobednika, osim lošeg Zvezdinog poluvremena, odlučili i detalji. Više o ovom meču izneo je na konferenciji za medije.