Fudbaleri Srbije pobijedili su večeras na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu u okviru 4. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo selekciju Luksemburga rezultatom 4:1 te su tako zauzeli prvo mjesto u grupi.

Krenula je Srbija dobro, imali su nekoliko dobrih šansi, a sredinom prvog poluvremena došli su u vodstvo. Bila je to sjajna akcija Srbije, Milinković Savić je dodao iza leđa odbrane gostiju, a Mitrović je zabio svoj 42. pogodak za Srbiju.

Odličnu igru Srbija je krunisala i drugim golom deset minuta prije odlaska na odmor. Ponovo je strijelac bio Mitrović, a sada mu je asistirao Kostić. Bio je to Mitroviću sedmi pogodak u ovim kvalifikacijama.

Iako su gosti opasno zaprijetili u posljednjim sekundama prvo dijela, nije bilo promjena pa je Srbija imala zasluženo vodstvo nakon prvih 45 minuta utakmice.

I u nastavku utakmice Srbija nije spuštala gas iako je imala solidnu prednost. Gosti su povremeno prelazili centar, ali bez veće opasnosti.

Gosti ipak u 77. minuti uspijevaju smanjiti rezultat, a strijelac je bio Thill. Rodrigues je imao loptu na ivici šesnaesterca, a onda je naletio Thill i majstorskim udarcem savladao Rajkovića za 2:1. Međutim, nada je trajala svega pet minuta budući da je autogol postigao Chanot. Mitrović je šutirao glavom, golman odbio loptu, ali na nogu svog defanzivca koji je ležao na travi pa je lopta prešla gol-liniju. U sudijskoj nadoknadi Milenković je postigao pogodak za konačnih 4:1.