Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Filadelfije 76ers 126:121, u dugo iščekivanom duelu između Nikole Jokića i Džoela Embida.

Jokić i Embid, odnosno 76ersi i Nagetsi, priredili su nam sjajan duel, a pobeda je na kraju otišla u ruke domaćina koji je imao više raspoloženih igrača u poslednjoj četvrtini.

Denver je igrao sjajno 36 minuta, što nije dovoljno da bi se slavilo protiv ekipe kao što je Filadelfija.

Embid je bio odličan, utakmicu je završio sa 41 poenom, sedam skokova i 10 asistencija, dok je Jokić ostvario učinak od 25 poena, 19 skokova i tri asistencije.

Denver je imao kontrolu nad utakmicom, međutim, Marej je u poslednjoj četvrtini imao nekoliko loših odluka u kritičnim trenucima, nakon toga se nadovezalo još nekoliko grešaka igrača Nagetsa i Fila je nošena Embidom zasluženo slavila.

U pobedničkom timu Meksi je postigao 25 poena, Heris 24, a Ubre 11, dok je kod Nagetsa Porter postigao 20, Marej 17, uz 10 asistencija, a Gordon 16 poena.

Početak utakmice obeležio je fenomenalan tempo uz, ruku na srce, nešto slabije odbrane. Igralo se veoma brzo, postizalo se mnogo poena, a najimpresivniji su bili procenti šuta za dva i tri poena.

Filadelfija je na startu odlučila da Tobajas Heris čuva Nikolu Jokića, a ne Džoel Embid, nakon čega je i Denver imao odgovor stavivši Erona Gordona na kamerunskog centra.

Jokić je u prvim minutima bio primaran čuvar na aktuelnom MVP lige, ali posle nekoliko poseda se i to promenilo, te je Gordon bio glavni za odbranu nad Embidom.

Tempo nije padao, pa se prva četvrtina završila sa neverovatnih 38:36 za goste iz Kolorada. Embid je u prvoj deonici postigao 14 poena, dok je Jokić bio na šest.

Ritam utakmice nije padao ni u nastavku poluvremena. Klupe oba tima održale su visok tempo i zaista smo gledali napadački fenomenalan okršaj. Defanzivne postavke nisu bile sjajne, ali u odbranu, mora se priznati i reći da je napad obe ekipe bio izvrstan.

Druga četvrtina je obilovala i slobodnim bacanjima, za razliku od prve u kojoj je igra bila dosta fluidnija, međutim, to nije pokvarilo sveopšti utisak utakmice.

Jokić je postigao 15 poena, uz osam skokova i tri asistencije, dok je Embid imao 23 poena, četiri skoka i sedam asistencija. Rezultat na poluvremenu je bio 78:78.

Nije bilo realno da se održe isti procenti i ritam utakmice, pa je tako u trećoj četvrtini usledio pad oba tima. Utisak je bio da se 76ersi snalaze bolje u takvoj igri, u jednom trenutku su otišli na +7 (99:92), međutim, Nagetsi su serijom 12:0 završili treći kvartal.

Jokić je briljirao u poslednja dva minuta i Denver je u poslednju deonicu ušao sa +6, 99:104.

Aktuelni šampioni su na furiozan način završili treću četvrtinu, očekivalo se da će sa istom energijom da uđu u četvrtu, ali to se nije desilo. Štaviše, desilo se obrnuto i momentum je potpuno prešao na stranu domaćina.

Embid se razigrao, odlično je igrao i Heris, dok Denver nije mogao da “kupi koš”. Marej je grešio, Gordon takođe, a Jokić je ka košu šutnuo tek u drugom delu četvrte deonice.

Potom je Jokić pokušao da sa dve šutnute trojke približie ekipu, međutim, promašio je oba šuta i Denver nije uspeo da uhvati priključak.

Denver je na skoru 28/14, dok je Filadelfija na 26/13.