Poslednje kolo grupe G u Ligi šampiona obeleženo je pobedom Mančester sitija nad Seviljom (3:1), odnosno remijem Kopenhagena i Borusije (1:1).

Raspored na tabeli je bio zacementiran i pre odigravanja pomenutih mečeva.

“Građani” su prvu veliku šansu protiv Sevilje stvorili već u drugom minutu, kada je udarac Palmera završio preko gola.

Imali su domaći prilike da zatresu mrežu španskog tima preko Dijasa i Gundogana, ali su njihovi šutevi bili neprecizni.

Sevilja je prvu pravu šansu pretvorila u vođstvo – 0:1.

Isko je u 31. minutu ubacio loptu u šesnaesterac, a Mi je samo zakucao u gol rivala.

Do poluvremena se rezultat nije menjao, a onda su domaći ubacili u petu brzinu.

Prvo je u 52. minutu Luis doneo izjednačenje za Mančester, da bi u 73. viđen potpuni preokret (2:1).

Tačku na ovaj susret stavio je Marez u 83. minutu pogotkom za 3:1.

Kopenhagen i Borusija su podelili bodove u Danskoj – 1:1.

Domaćin je igrao za čast, dok je nemački velikan samo “overio” drugo mesto.

Azar je “milionere” doveo u vođstvo u 23. minutu, da bi Haraldson u 41. postavio konačnih 1:1.

Do kraja meča viđeno je još nekoliko sjajnih prilika na obe strane, ali do promene rezultata nije došlo.