Fudbaleri Rome plasirali su se u polufinale Lige Evrope.

Posle velike drame, izabranici Žozea Murinja su posle 120 minuta igre slavili sa 4:1 (2:1, 0:0).

Posle 90 minuta bilo je 2:1 i to pošto su domaćini stigli do produžetaka bukvalno u poslednji čas, golom Paula Dibale u 90. minutu.

Nemanja Matić je sjajno odigrao ceo meč u timu Rome i još jednom pokazao zašto Murinjo ima veliko poverenje u njega.

U paklenoj atmosferi, pred više od 70.000 gledalaca, nastavila se bajka Žozea Murinja koji se još jednom potvrdio kao čovek koji zna kako da igra ovakve mečeve.

Holanđani su iz prvog duela u Roterdamu imali prednost od 1:0, ali Roma je to uspela da poništi pogotkom Leonarda Spinacole u 60. minutu.

U prvom poluvremenu viđene su po dve prilike, a onda je Spinacola uspeo da na isteku prvog sata zatrese mrežu gostiju.

Rimljanima je u 78. minutu zbog faula poništen gol Kristantea, da bi tri minuta kasnije Fejenord izjednačio.

Pogodak za Fejenord postigao je Igor Paišao i tako doneo veliku dramu u finišu susreta.

Nije se Roma predavala, navaljivala je i u 90. minutu sjajni Paulo Dibala je pogodio za 2:1 i produžetke.

Nošeni podrškom sa tribina, igrači Rome uspeli su da slome otpor Fejenorda u 99. minutu.

Bila je to odlična akcija koju je započeo Pelegrini, nastavio Tejmi Ejbraham, koji je uposlio El Šaravija, njemu nije bilo teško da matira golmana Bajlova za 3:1.

I onda u 109. minutu Rimljani stižu do četvrtog gola.

Ejbraham je šutirao, Džastin Bajlov odbio loptu, na nju je natrčao Lorenco Pelegrini i postigao gol, koji je potvrdio i VAR.

Na kraju gosti su u 120. ostali sa desetoricom pošto je opravdano isključen Himenez.