Fudbaleri Real Madrida doživeli su šokantan poraz od Rajo Valjekana rezultatom 3:2 u 13. kolu španske LaLige.

Real je pretrpeo prvi poraz ove sezone u domaćem prvenstvu, a to mu je bio drugi kiks u nizu nakon remija sa Đironom.

Zbog toga sada zaostaje za prvoplasiranom Barselonom dva boda, dok se Valjekano trećim trijumfom u nizu popeo na osmu poziciju LaLige.

Domaćin je poveo u 5. minutu golom Komesane, ali njihova radost nije potrajala.

U 37. minutu Luka Modrić je sa bele tačke pogodio za 1:1, a potpuni preokret doneo je Militao četiri minuta kasnije.

Ipak, na poluvreme se otišlo sa 2:2, a strelac je bio Garsija.

Real je vrlo lako mogao da povede na startu drugog poluvremena, zanimljivo je bilo u 61. minutu kada je trener Valjekana Andoni Iraola dobio crveni karton.

Sve se okrenulo u 67. minutu kada je sudija pokazao na belu tačku i Treho je savladao Kurtou za 3:2.

Madriđani su napadali do samog kraja utakmice, ali velikih šansi nije bilo. Najbolju je imao Rodrigo u 90. minutu kada je promašio čist zicer.

Izabranicima Karla Ančelotija nije pomoglo ni osam minuta sudijske nadoknade, pa će izlazak iz krize morati da traže 10. novembra protiv Kadisa na svom terenu.