​Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Seltik 5:1 u posljednjem kolu grupne faze Lige šampiona.

Tom pobjedom ovjerili su prvo mjesto u grupi F sa 13 bodova za prolaz u nokaut fazu najelitnijeg fudbalskog takmičenja.

Real je čak dva gola postigao iz penala. Prvo je pogodio Modrić u 6. minuti, da bi precizan bio i Rodrigo u 21. minuti.

Seltik je takođe imao penal u 35. minuti, ali je Kurtoa bio na visini zadatka i odbranio šut Juranoviću.

Asensio je povisio u 51. minuti na 3:0, da bi za 4:0 pogodio Vinisijus Žunior 10 minuta kasnije.

Tačku na ovaj meč stavio je Valverde golom u 71. minuti.

Seltik je uspio da ublaži poraz golom Žote iz slobodnog udarca u 84. minuti.

U drugoj utakmici grupe F, Lajpcig je pobijedio Šahtjor 4:0.

Lajpcig je ostvario prolaz u nokat fazu kao drugoplasirana ekipa u grupi sa 12 bodova.

Strijelci su bili Nkunku (10. minut), Silva An (50. minut), Soboslai (62. minut) i Olmo (68. minut).

Ekipa Šahtjora nastaviće takmičenje u Ligi Evrope, dok je Seltik završio ovogodišnje takmičenje u Evropi.