Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Panatinaikosa u “OAKA” areni, rezultatom , u okviru 17. kola Evrolige.

Utakmica sa dobrom odbranom obe ekipe od samog starta. Ipak, crveno-beli su nešto bolje ušli u meč, pogodili su Mitrović na otvaranju, potom trojku Bolomboj i Hanga za dva poena.

Zvezda je na sredini prvog kvartala imala prednost (4:7), ali nešto bolja igra Panatinaikosa, najviše zahvaljujući Lesoru, koji je uspeo da dovede svoj tim do prednosti – 15:11.

Do kraja prve četvrtine, crveno-beli su zahvaljujući dobrom odbranom i tranzicijom došli do -3, a najbolji je bio Luka Mitrović, koji je upisao osam poena – 20:17.

Pokušavao je Panatinaikos da se “odlepi” na startu druge četvrtine, ali Nedović je pronašao ritam i održavao crveno-bele u egalu (29:27).

U završnici prvog poluvremena, ekipa iz Atine je došla i do najveće prednosti na meču u odigranom delu +9 (38:29), ali poenima Bolomboja u poslednjem minutu, Zvezda uspeva da ublaži zaostatak – 38:31.

Dvocifren u redovima Zvezde na poluvremenu, bio je Luka Mitrović sa 10 poena i pet skokova, a pratio ga je Nedović sa devet poena.

Kod Panatinaikosa, bolji od ostalih je bio Džeremi Grant sa osam poena, dok je Matijas Lesor upisao sedam poena uz tri skoka.