Fudbaleri Napolija su rezultatom 2:0 pobedili Ajntraht u Frankfurtu, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Napoli je trenutno lider u Seriji A i u Ligi šampiona su odlično počeli nokaut fazu takmičenja pobedivši Ajntraht u Frankfurtu.

Ovoga puta 2:0 nije bilo najopasniji već rezultat dovoljan za pobedu italijanskog tima u meču u kome su dominirali od prvog do poslednjeg minuta.

Domaćin je u prvom poluvremenu šutnuo samo tri puta na gol Napolija i niti jednom nije lopta išla u okvir gola, pritom je lopta gotovo konstantno bila u posedu Napolija.

Oni su u 36. minutu imali ogromnu šansu kada je Osimen šutnut po nogama u kaznenom prostoru pa je dosuđen jedanaesterac, ali je Kvarackelija šutirao loše i Kevin Trap je penal odbranio!

Samo četiri minuta kasnije je Osimen pobegao odbrani Ajntrahta i asistenciju Irvinga Lozana pretvorio u gol i vođstvo od 1:0.

Samo minut kasnije je ekipa Frankfurta izgubila loptu na sredini terena, pa je Napoli krenuo u novu kontru i ponovo je Lozano centrirao Osimenu i ponovo je on iz peterca bio precizan, ali…

Ovoga puta mu je gol poništen zbog ofsajda.

Napolitanci su vodili rezultatom 1:0, a kada je drugo poluvreme počelo zbog faula i oštrog starta đonom je Muani dobio direktan crveni karton i ostavio Frankfurt da se bori sa igračem manje.

Oni nisu još dugo mogli da izdrže pritisak, pa je posle još jedne lepe akcije i Kvarackelijinog pasa petom za di Lorenca usledio gol broj dva i veliko vođstvo gostiju sa juga Italije.

Do kraja susreta novih pogodaka nije bilo, ali smo videli neke prilike za Napoli dok je i Ajntraht uspeo da napokon pripreti iako je nastupio sa igračem manje.

Preko pola sata igre su bili bez upućenog šuta ka golu Napolitanaca u drugom poluvremenu, što je i dovoljan pokazatelj dominacije italijanskog tima.

Dva gola prednosti pred revanš u Napulju stavlja ih u jako dobru poziciju za plasman u četvrtinu finala, a videćemo da li će tako i biti posle još 90 minuta igre.