Strijelac Milenko Sebić je u finalu discipline malokalibarska puška u trostavu osvojio treće mjesto i tako donio Srbiji petu olimpijsku medalju u Tokiju.

Sebić je “upucao” ukupno 448,2 kruga s razdaljine od 50 metara, što je bilo dovoljno za bronzu.

Zlato je osvojio Kinez Changhong Zhang sa 466 krugova, što je novi svjetski rekord, a srebro Rus Sergej Kamenski sa 464,2 kruga.

Sebić je medalju posvetio kolegici iz streljaštva Bobani Momčilović Veličković, koja je preminula 21. juna 2020. godine nakon poroda.

Podsjetimo, prije Sebića u Tokiju su bronze osvojili i 3×3 basketaši te Tijana Bogdanović u taekwondou.
Srbija ima i jedno zlato, koje je osvojila Milica Mandić (taekwondo), te jedno srebro koje je osvojio Damir Mikec (streljaštvo, zračni pištolj 10 m).