Fudbaleri Milana do nogu su potukli Napoli na gostovanju rezultatom 4:0 u derbiju u kojem je aktuelni prvak gostovao najvjerovatnije novom šampionu Italije.

Milan neće odbraniti titulu i to je definitivno, dok će se ona nakon 33 godine slaviti u Napulju. Ipak, u večerašnjem derbiju nije bilo moguće pretpostaviti koja ekipa ima 23 boda prednosti na tabeli.

Gostujući Rossoneri pregazili su Napoli uz šou prošlogodišnjeg igrača sezone Rafaela Leaa.

Sjajni Portugalac već u 17. minuti pogodio je nakon što je lobovao domaćeg golmana. Prethodno mu je Brahim Diaz divno gurnuo loptu u prostor.

U 25. minuti bilo je 0:2. Ovoga puta Diaz nije bio asistent, već strijelac, nakon driblinga u mjestu kojim se riješio svojih čuvara u petercu.

Do odlaska na odmor Napoli je silovito napao, ali nije uspio postići gol za povratak nade. Nastavak utakmice donosi nove golove u mreži domaćina.

Nezaustavljivi Leao u 59. minuti pravi solo-prodor po lijevoj strani i zakucava loptu u mrežu domaćina.

Konačnih 0:4 postavlja Alexis Saelemaekers u 67. minuti. Bio je to i najljepši trenutak utakmice, iako su svi golovi gostiju bili vrlo lijepi. Napravio je “slalom” kroz odbranu Napolija i pogodio za 0:4.

Naš reprezentativac Rade Krunić odigrao je odlično do 83. minute susreta, kada je izašao i dobio aplauze gostujućih navijača.

Milan je tako na sjajan način najavio četvrtfinalne okršaje upravo protiv Napolija u Ligi prvaka. Dva tima se sastaju 12. i 18. aprila u borbi za polufinale Lige prvaka.