Ekipa Manchester Uniteda napravila je novi kiks u engleksom Premiershipu, a oni su danas na svom Old Trafford stadionu remizirali protiv Southamptona rezultatom 1:1.

Crveni đavoli su prvu veliku šansu imali u sedmoj minuti kada je Cristiano Ronaldo izašao sam ispred gola gostiju, zaobišao je golmana Forstera i šutira prema golu, no jedan gostujući igrač mu je zaustavio loptu na putu prema mreži.

Ipak, u 21. minuti United je došao do zasluženog vodstva. Bruno je sjajno uposlio Rashforda, on nesebično dodaje do Sancha kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara pogodi za 1:0. Imali su gosti dvije dobre šanse do poluvremena, no Armstrong u dva navrata nije bio precizan.

Ono što nisu uspjeli u finišu prvog, gosti su uradili odmah na startu drugog poluvremena. Adams je dobio loptu na lijevoj strani, a onda preciznim udarcem pogađa za 1:1.

Nakon toga oba tima igrala su izuzetno otvoreno, šanse su se redale s jedne na drugu stranu, no pogodaka nije bilo i meč je završen rezultatom 1:1.

United je ostao na petoj poziciji sa 40 osvojenih bodova, koliko ima i West Ham, a imaju jedan bod više od Arsenala koji ima utakmicu manje.