Fudbaleri Totenhema pobijedili su danas na svom terenu ekipu Kristal Palasa rezultatom 1:0 u 35. kolu Premijer lige. Mančester Siti sigurno korača ka novoj tituli prvaka, danas su bili bolji od Lidsa na čijoj je klupi sjedio po prvi put Sem Olerdajs.

Jedini gol na utakmici postigao je kapiten Totenhema Hari Kejn u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Ovo je bio 209. gol Kejna u Premijer ligi. On je na drugom mjestu vječne liste strielaca u Premijer ligi pretekao Vejna Runija, koji je postigao 208 golova. Na prvom mjestu se nalazi Alan Širer sa 260 pogodaka.

Kejn je na današnjem meču oborio dva rekorda. On je postao prvi fudbaler u istoriji Premijer lige koji je postigao najmanje 10 golova glavom u jednoj sezoni. On je ove sezone postigao 26 pogodaka.

Takođe, kapiten Totenhema postao je prvi igrač u istoriji Premijer lige, koji je postigao najmanje 100 golova na domaćem terenu i u gostima. Kejnu je ovo bio 100. gol na svom terenu, a u gostima je postigao 109.

Totenhem je trijumfom protiv Kristal Palas ostvario prvu pobjedu u Premijer ligi još od osmog aprila i meča protiv Brajtona (2:1).

Totenhem je trenutno šesti na tabeli Premijer lige sa 57 bodova, dok je Kristal Palas 12. sa 40. Totenhem će u narednom kolu gostovati Aston Vili, dok će Kristal Palas na svom terenu igrati sa Bornmutom.

Lider na tabeli Premijer lige ekipa Mančester Sitija pobijedila je na svom terenu Lids 2:1. Oba gola za Siti postigao je Ilkaj Gundogan u 19. i 27. minutu. On je mogao na ovom meču da ostvari het-trik, ali nije iskoristio penal u 84. minutu. Jedini gol za goste dao je Rodrigo u 85. minutu. Na klupi Lidsa debitovao je Olerdajs.

Mančester Siti je prvi na tabeli sa 82 boda, dok je Lids 17. sa 30. “Građani” će u narednom kolu gostovati Evertonu, dok će “Bijeli” dočekati Njukasl.

Fudbaleri Čelsija su u gostima savladali Bornmut 3:1, dok je Vulverhempton na svom terenu bio bolji od Aston Vile 1:0.