Mančester junajted i Aston Vila odigrali su dramatičan meč na Boksing dej na Old Trafordu.

Posle silnih uzbuđenja, na kraju Mančester junajted je iz kandži poraza stigao do preokreta i velike pobede od 3:2 (0:2).

Tako je nastavljena tradicija da Junajted nikada ne gubi kod kuće na Boksing dej, ovo im je bila 54. pobeda u istiriji na taj dan i po tome su neprikosnoveni u Premijer ligi.

Po ko zna koji put ove sezone, Mančester junajted je primio, što bi se reklo, golove bez prave šanse za protivnika.

Igrao se 21. minut kada je prekid sa desne strane izveo Džon Mekgin.

On je zavrnuo loptu pred gol, Bejli je pre toga ometao Onanu, a usledila je katastrofalna intervencija cele odbrane Junajteda, udarac Mekgina je završio u mreži, 0:1.

Samo pet minuta kasnije, još jedan prekid za Aston Vilu, ovog puta korner i opet statična odbrana domaćina nije reagovala, Langle je spustio loptu glavom, a Dendonker petom iz blizine savladao Onanu za 0:2.

To kao da je probudilo Junajted iz dremeža, pa su tek tada počeli da igraju energičnije, ali se na odmor otišlo sa prednošću ekipe Unaja Emerija.

Da li su ih motivisali zvižduci u poluvremenu, ili skandiranje navijača gostiju da će Ten Hag dobiti otkaz ujutro, ne zna se, ali Junajted je u drugom poluvremenu potpuno nadigrao Aston Vilu.

U 48. minutu VAR je zbog ofsajda poništio gol Alehandra Garnača, ali bio je to samo početak uzbuđenja.

Ipak, u 59. minutu odbrana Aston Vile je kapitulirala.

Odlična akcija Junajteda, Rašford je proigrao Garnača, ovog puta sve je bilo čisto i Argentinac je upisao drugi gol ove sezone.

Onana je odmah u sledećem napadu sprečio da Bejli portigne gol za Vilu, a u 71. minutu videli smo izjednačenje.

Opet je na pravom mestu bio Garnačo, lopta se odbila od noge igrača Aston Vile i završila u mreži.

Nije tu stao Mančester junajted, uz silnu podršku sa tribina izborili su korner u 82. minutu.

Posle prekida, lopta je pomalo srećno došla do Rasmusa Hojlunda, on je šutirao, a lopta se od stative odbila u mrežu za 3:2 i veliki preokret ekipe Erika ten Haga.

Bio je to njegov prvi gol u Premijer ligi ove sezone i ukupno šesti u svim takmičenjima, ali svakako za njega i najslaži, jer je svojoj ekipi doneo veliku i važnu pobedu.