Fudbaleri Mnačester Junajteda pobedili su Vulverhempton 4:3 (2:0) u 22. kolu engleske Premijer lige.

“Crveni đavoli” do 75. minuta imali su prednost od 3:1, domaći fudbaleri su za 10 minuta došli do dva gola i izjednačenja, ali je na kraju Junajted u sedmom minutu nadoknade uspeo da obezbedi pobedu.

Junajted je poveo u 5. minutu susreta, kada je Markus Rašford pogodio na asistenciju Rasmusa Hojlunda.

Već u 22. minutu Hojlund se upisao u strelce i povećao na 2:0, što je bio rezultat prvog dela meča.

Taj rezultat je bio aktivan sve do 71. minuta, kada je domaćin preko Pabla Sarabije smanjio na 2:1 sa penala.

Samo četiri minuta kasnije, Junajted je došao do trećeg pogotka na susretu, a ovaj put strelac je bio Mektomini.

Činilo se da će tim sa Old Traforda lagano upisati tri boda, ali je Vulverhempton za 10 minuta uspeo da dođe do izjednačenja.

Prvo je Maks Kilman u 85. minutu smanjo na 2:3, da bi u 95. minutu Pedro Neto doneo izjednačenje i nadu domaćem timu.

Ipak, fudbaleri Mančester junajteda u sedmom minutu nadokonade uspeli su da osiguraju tri pobda, a precizan je bio Kobi Meino, koji je postavio konačnih 4:3.

Junajted je sedmi sa 35 bodova, a Vulverhempton je na 11. mestu sa šest bodova manje.

U narednom kolu, Junajted će dočekati Vest Hem, dok će Vulverhempton gostovati Čelsiju.