Fudbaleri Porta i Intera odigrali su bez golova (0:0) u revanš meču osmine finala Lige šampiona.

Duel dva bivša tima koje je trenirao Žoze Murinjo (i sa kojima je osvajao ovo takmičenje) okončan je rezultatom koji ne samo da je u skladu sa njegovim trenerskim viđenjem fudbala, već je više i odgovarao Interu nakon što su u prvom meču u Milanu slavili golom Romelua Lukakua u samom finišu.

Domaćin na ovom susretu je bio uporan u nameri da nadoknadi zaostatak iz prvog meča, o čemu svedoči čak 16 udaraca ka protivničkom golu.

Prvi smo videli već u trećem minutu kada je Mateus Uribe testirao Andrea Onanu, ali je Kamerunac bio na visini zadatka.

Do kraja prvih 45 minuta je nekoliko puta zapretio kanadski vezista Stiven Eustakio, ali ništa više sreće nije imao.

U nastavku smo dugo morali da čekamo za veće uzbuđenje.

Sve do petog minuta nadoknade kada je Ivan Marćano šutirao nakon odbitka, već savladao Onanu, ali je jedan od igrača Intera izbacio loptu sa gol linije.

Nastavilo se sa napadima domaćih igrača, pokušao je Taremi, a potom i Marko Grujić pogađa prečku u sedmom minutu nadoknade.

Do kraja nije bilo više šansi za Porto, ali beležimo da je temperamentni Pepe dobio drugi žuti, odnosno crveni.