Kazahstanska teniserka Elena Ribakina (23) pobjednica je ovogodišnjeg Wimbledona nakon što je u finalu preokretom savladala Tunižanku Ons Jabeur (27) sa 3:6, 6:2, 6:2.

Starija debitantica u finalu nekog Grand Slam turnira bolje se snašla na startu meča pa je brojnim greškama Elene dobila prvi set sa 6:3.

Međutim, Kazahstanka rođena u Moskvi se pribrala i smanjila broj grešaka te se ritam susreta okrenuo u njenu korist.

Elena je napravila rani break u drugom setu kojeg je potom mirno privela kraju, a gotovo identična situacija dogodila se i u trećem setu finala.

Jabeur je u posljednjem setu imala i loše procjene kada izazvati sporne odluke linijskih sudija.
Naime, u tri navrata propustila je izazvati pogrešne odluke na svoju štetu u ključnim trenucima gemova, dok je tri puta pogrešno pozivala challenge na ispravne odluke sudija što ju je odvelo u rezultatski zaostatak.

Elena je ujedno postala prva igračica iz Kazahstana koja je osvojila neki Grand Slam naslov.