Košarkaši Dalas Maveriksa poraženi su od Finiks Sansa rezultatom 130:126 u nedelju uveče.

Opet taj NBA evropski termin i opet spektakularan okršaj koji ste mogli da pratite putem našeg LIVE BLOGA.

Finiks Sansi su bili blagi favoriti pred početak ovog susreta i delovalo je da će taj epitet i održati, a onda su se “zapalile ruke” glavnim igračima Dalasa i sve je bilo dosta napetije.

Luka Dončić i Kajri Irving su kombinovano ubacili 64 poena i tokom svih 48 minuta vodili Dalas Maverikse, ali je to bilo nedovoljno za duel sa Finiks Sansima čiji su glavni akteri Durent i Buker imali zajedno 73 poena.

Treba istaći i da se Luka Dončić povredio u jednom momentu u drugoj deonici, pa morao u svlačionicu po lekarsku pomoć, ali se vratio na teren i nastavio meč bez većih problema.

Kevin Durent i Devin Buker su igrali još spektakularnije, pogotovo u prvom poluvremenu kada se činilo da njih dvojica ne mogu da promaše, a pogotovo “KD” koji je imao 6 od 6 u jednom momentu i 11 poena postigao već posle prve četvrtine.

Znao je Monti Vilijams vrlo dobro gde je došao i svako opuštanje njegovih izabranika sekao tajm-autom, ali su Mavsi ipak vodili sa 62:59 nakon prvog poluvremena.

Imao je Dončić i šta da kaže sudijama u tim momentima, smatrao je da je bio fauliran na šutu i na kraju utakmice imao čak 19 izvedenih slobodnih bacanja.

Treća četvrtina je počela sa 11 poena Kajrijra Irvinga, a nadovezali su se i Buker i Durent kao što se očekivalo. Imali su Maveriksi vođstvo tokom cele treće deonice, da bi u poslednja dva minuta stigla serija Finiksa od 9:0, tri vezane trojke i Sansi ponovo vode, 96:95.

Uglavnom je u drugom poluvremenu Dalas bio taj koji je vodio, ali su rezervisti Sansa napravili velike probleme i tu se posebno misli na Iša Vejnrajta na čije trojke nisu imali odgovor.

“Rešetali” su Buker i Durent koliko su mogli, kako je već navedeno, kombinovano su ubacili 72 poena, a posebno će Dalas boleti oni poslednji iz igre koje je Durent postigao preko ruke iz jako teške situacije za konačnih 130:126.

Najefikasniji je bio Kevin Durent sa 37 poena, dok je Devin Buker imao 36 poena, 12 je ubacio Vejnrajt i 11 Kris Pol. Na drugoj strani, videli smo 34 poena Luke Dončića, odnosno 30 Kajrija Irvinga, dok je 21 imao Hardavej, 17 Vud, a 10 Bulok.