Fudbaleri Čelsija slavili su na gostovanju Kristal Palasu rezultatom 3:1 u meču 24. kola Premijer lige.

Mesto među stativama “plavaca” je ponovo zauzeo Đorđe Petrović, ali je i na ovom meču morao da vadi loptu iz svoje mreže,

Čelsi je odigrao loše prvo poluvreme u kom su samo jednom šutirali ka golu domaćina, a to je na drugoj strani kaznio Džeferson Lerma.

Vezista Palasa je u 30. minutu šutirao sa distance izuzetno precizno i tako ostavio malo prostora srpskom čuvaru mreže da odbrani taj udarac.

Malo je šta u tom periodu igre funkcionisalo za tim Maurisija Poćetina, ali sve se menja u drugom poluvremenu. Enkunku je zamenio Maduekea, posle čega je Čelsi zaigrao znatno bolje.

Prvi opipljivi rezultati ove promene stigli su već u drugom minutu nastavka kada je Gusto proigrao Galagera, a ovaj svojim prvim golom na meču pod prečku najavio da će biti heroj u duelu gradskih rivala.

Čelsi je bio bolji protivnik u nastavku, imao 76 odsto poseda lopte i ukupno 13 pokušaja ka golu Hendersona, ali su tek u nastavku uspeli da stignu do preokreta.

Najzaslužniji je bio Kol Palmer koji je- u nadoknadi na “Selhurst parku” zabeležio dve asistencije. Mladi Englez je predstavljao najveću pretnju po protivnički gol i pre nego što je proigrao Galagera u 91. minutu, a ovaj svojim drugim golom zaradio epitet igrača utakmice.

Tačku na meč je nekoliko minuta kasnije stavio Enco Fernandes, još jednom na dodavanje Palmera.

Čelsi je deseti na tabeli Premijer lige sa 34 boda, dok je Kristal Palas i dalje 15. sa 24 bodova na svom kontu.

Ekipu Čelsija u narednom kolu očekuje gostovanje Mančester sitiju, dok će Kristal Palas ide u goste Evertonu.