U malom Bavarskom derbiju fudbaleri Bajerna iz Minhena bili su bolji od ekipe Augzburga na gostovanju rezultatom 3:2.

Ekipa Tomasa Tuhela je do 15. pobede u Bundesligi došla posle velike borbe na utakmici protiv ekipe iz Augzburga.

Moglo je biti dosta teže po aktulenog šampiona Bundeslige, jer je prvi gol na meču postigao domaći tim, ali je on bio poništen zbog ofsajda u kome se našao Rešbaćaj.

To su znali da iskoriste gosti iz Minhena koji su do vođstva stigli u 23. minutu kada je Nemac srpskog porekla Aleksandar Pavlović doveo svoj tim do prednosti.

Do kraja prvog dela meča Bajern je još jednom zatresao mrežu Augzburga. U petom minutu nadoknade vremena Entoni Dejvis je povećao porednost svog tima.

Odličan start drugog poluvremena je imao Augzburg jer je u 52. minutu Demirović glavom loptu poslao u mrežu Manuela Nojera, i to posle sjajnog centaršuta Kevina Mbabua.

Samo šest minuta je prošlo od gola Demirovića, a Bajern je ponovo otišao na dva gola razlike. Sada je najbolji strelac Bundeslige povećao svog saldo golova, Kejn je do svog 23. gola stigao kada je bio precizan u 58. minutu.

Mogao je Augzburg do novog gola u 88. minutu, ali je Mišel promašio penal, međutim Demirović je u nadoknadi vremena bio precizniji sa bele tačke, ali posle toga sudija je odsvirao kraj, tako da je Bajern sa tri boda napustio WWK arenu.

Ekipa iz Minhena je posle ove utakmice prišla Leverkuzenu na samo bod, ali uz utakmicu više. Augzburg je na 12. mestu.

Najveće iznenađenje je napravila ekipe Štutgarta koja je sa 5:2 pobedila Lajpcig.

Lajpcig se nalazi u neviđenoj krizi rezultata, već tri utakmice ne znaju za pobedu, a ovaj poraz bi možda mogao skupo da košta trenera Marka Rozea.

Goleada je započeta u 25. minutu kada je Milo doveo Švabe do prednosti, a samo pet minuta kasnije Deniz Undav je povećao prednost svog tima.

Nadu Lajpcigu da može da preokreta i pobede je vratio Benjamin Šeško koji je na asistenciju Rauma pogodio mrežu Štutgarta.

Bombastičan start drugog poluvremena smo imali na stadionu u gradu Mercedesa. Prvo je Leveling posle samo tri minuta igre se upisao u listu strelaca, a onda je Lukas Openda ponovo vratio gol minusa Lajpcigu, ali već u sledećem napadu je Undav postigao svoj drugi gol na meču i tu je možda bilo jasno da će Lajpcig teško izbeći poraz.

Tačku na i je u 75 Undav koji je sa het-trikom okončao ovaj meč.

Lejpcig je posle ove utakmice na četvrtom mestu sa 33 boda, dok je Štutgatr treći sa 37 bodova.

U ostalim mečevima, fudbaleri Verdera iz Bremena su golovima Dukša, Nimana i Malatinija sa 3:1 savladala ekipu Frajburga.

Hofenhajm i Hajdenhajm, kao i Volfdburg i Keln su odigrali 1:1.