Reprezentacija Austrije pobijedila je u Bukureštu u okviru prvog kola Evropskog prvenstva selekciju Sjeverne Makedonije rezultatom 3:1 te su tako na najbolji način otvorili takmičenje u grupi C.

Odlično je krenulo po Austriju budući da je Lainer vrhunski pogodio nakon sjajne asistencije Sabitzera.

Mogla je Austrija četiri minute kasnije do izjednačenja, ali je golman lagano odbranio udarac Kalajdžića po sredini gola.

Šest minuta kasnije šok za Austriju. Bila je to velika greška golmana Bachmanna koji je ispustio loptu, a iskusni Pandev ju je pokupio i spremio u mrežu. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu vidjeli smo u 63. minuti kada je Bachmann bio oprezan i lagano odbranio udarac Nikolova koji je izašao u situaciju jedan na jedan s golmanom.

Već u narednom napadu uzvratila je Austrija kada je golman fantastično reagovao nakon udarca glavom Gregoritscha.

Ključni trenutak utakmice desio se u 78. minuti. Gregoritsch je ispratio odličan centaršut Alabe s lijeve strane i prije golmana došao do lopte koju je pospremio u mrežu za novo vodstvo Austrije. Konačnih 3:1 postavio je Arnautović u posljednjoj minuti utakmice. Zanimljivo da su i Gregoritsch i Arnautović ušli u drugom poluvremenu, odnosno pola sata prije kraja meča.

Rezultat i strijelci:

Austrija – Sjeverna Makedonija 3:1 (Lainer 18′, Gregoritsch 78′ – Pandev 28′, Arnautović 90′)