Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Granadu rezultatom 3:1 u prvom kolu španske LaLige.

Prvo kolo fudbalskog šampionata Španije i zvanično je završno, a na “Metropolitanu” odigran je taj poslednji meč između Atletiko Madrida i Granade.

Domaći tim je odneo sva tri boda u utakmici u kojoj je zaista bio bolji i opasniji protivnik.

Dugo se Atletiko mučio i nije mogao do gola, a onda je u finišu prvog poluvremena Alvaro Morata (49. minut prvog poluvremena) uspeo da zatrese mrežu gostiju.

U nastavku susreta je Granada “pokazala zube” i od 62. minuta izjednačila na 1:1, ali nisu se dugo radovali.

Samo pet minuta kasnije je Memfis Depaj po drugi put zatresao mrežu Granade i ispostaviće se da je na taj način obezbedio Atletiku sva tri boda.

Ipak, konačan rezultat postignut je u dubokoj nadoknadi vremena kada su svi samo čekali da sudija odsvira kraj meča. Markos Ljorente je u 98. minutu utakmice postavio konačnih 3:1.