Košarkaši Milvoki Baksa su ubedljivo savladali Denver Nagetse na svom terenu, rezultatom 112:95, u okviru NBA lige.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je ostvario dabl-dabl učinak sa 29 poena, 12 skokova i osam asistencija.

Baksi su upisali i drugu uzastopnu pobedu, dok je Denver sa dva poraza u nizu.

Ekipu iz Viskonsina je do pobede vodio Janis Adetokumbo, koji je kao i Jokić ostvario dabl-dabl učinak sa 36 poena, 18 skokova i pet asistencija.

Dvocifreni su bili još Demijan Lilard sa 18 poena, tri skoka i pet asistencija, kao i Bobi Portis sa 13 poena i osam skokova.

Kod Denver Nagetsa, pored Jokića, dvocifren učinak su ostvarili Eron Gordon sa 14 poena i sedam skokova, kao i Majkl Porter Džunior sa 11 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Džamal Marej je u prvom poluvremenu upisao tri poena, ali zbog povrede se nije vraćao na teren, kao i Kentevijud Kaldvel-Poup.

Meč je bio izjednačen samo u prvom kvartalu, ali je u nastavku ekipa iz Viskonsina došla do dvocifrene prednosti, koju je konstantno uvećavala i tako održavala prednost.

U završnici trećeg kvartala, domaćin je imao i +28 (91:63), da bi na kraju slavio rezultatom – 112:95.

Milvoki se nalazi na trećem mestu Istoka, sa 35 pobeda i 19 poraza, dok je Denver četvrti na Zapadu sa skorom 36-18.

Nagetse pred Ol-star pauzu čeka duel sa Sakramentom, dok Milvoki dočekuje Majami, a potom gostuje Memfisu.