Fudbaleri Hrvatske šokantno su ostali bez pobjede protiv Velsa u Splitu na početku borbe za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine, a konačan rezultat susreta na Poljudu bio je 1:1.

Susret, koji je ujedno bio i prvi na domaćem terenu za Hrvatsku nakon što su u Kataru osvojili treće mjesto na Svjetskom prvenstvu, na splitskom Poljudu pratilo je 33.000 navijača.

Hrvati su u vodstvo stigli u 28. minuti. Andrej Kramarić se namjestio na šut na ivici kaznenog prostora i precizno pogodio donji golmanog ugao, za veliko slavlje domaćih navijača i prednost Hrvatske na poluvremenu.

Mogao se Vels vratiti u 61. minuti kada je u šansi bio James, ali je njegov udarac otišao pored gola, a do kraja susreta izdvajamo još samo priliku koju je imao Perišić u 82. minuti, kada je njegov udarac zaustavila prečka.

Kada se činilo da će Hrvatska doći do pobjede i osvajanja tri boda, Vels u 93. minuti šokira domaće navijače. Broadhead je pogodio nakon asistencije Mephama, za konačnih 1:1 i muk na Poljudu.

U narednom meču igraju protiv Turske u gostima, dok će Vels igrati protiv Latvije na svom terenu.