Fudbaleri Švicarske zabilježili su odličan start u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo nakon što su u Novom Sadu s ubjedljivih 5:0 razbili Bjelorusiju.

Bjelorusija je na stadionu Karađorđe ugostila Švicarce, a podsjećamo, a to je bila odluke UEFA-e zbog političke situacije, nakon čega je odlučeno da domaće utakmice moraju igrati na neutralnom terenu.

Švicarska je u vodstvo stigla već u 4. minuti preko Steffena, koji u prvom poluvremenu postiže hat-trick. Pogađao je još u 17. i 29. minuti utakmice.

U nastavku su mrežu Bjelorusa još pogađali Xhaka i Amdouni, a pobjeda Švicarske je čak mogla biti i ubjedljivija, da dva puta okvir gola nije spasio Bjelorusiju.

Izrael je u Tel Avivu dočekao Kosovo i ovaj meč je završen neriješeno rezultatom 1:1, dok je Turska sa 2:1 savladala Armeniju u gostima. Do pobjede je stigla nakon preokreta. Kabak je autogolom doveo Armeniju u vodstvo u 10. minuti, a preokret Turske kreiraju Kokcu i Akturkoglu.