Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Minesota Timbervulvse rezultatom 112:97 u petom meču polufinalne serije Zapadne konferencije.

Denver je zabilježio treću vezanu pobjedu u seriji i stigao do prednosti od 3:2 nakon što je izgubio prve dvije utakmice na domaćem parketu.

Minesota je nešto bolje započela meč i predvođena Karlom-Entonijem Taunsom imala minimalnu prednost koju je Denver do kraja prve četvrtine ipak uspio da preokrene.

Nikola Јokić je u potpunosti opravdao MVP priznanje koje mu je uručeno prije početka susreta, odigravši izuzetnu prvu dionicu u kojoj bio ubedljivo najbolji pojedinac.

U drugoj četvrtini, kao i tokom većeg dijela prvog poluvremena, viđena je veoma izjednačena utakmica u kojoj je osim Taunsa, Nikel Aleksander-Voker bio jedina svjetla tačka u igri Timbervulvsa, oslabljenih neigranjem Majka Konlija.

Sa druge strane, Јokić je u svom stilu odličnu poentersku partiju dopunjavao i velikim brojem asistencija kojima je razigravao ostatak ekipe – poprilično neorganizovane u trenucima kada se srpski košarkaš nalazio na klupi.

Neočekivano, Entoni Edvards i DŽamal Mari su u prvom poluvremenu bili poprilično nezapaženi.

Najbolji igrač Minesote postigao je samo pet poena u prvom dijelu – nakon kog je Denver imao šest poena prednosti – dok je Mari upisao poen manje.

Međutim, gosti su serijom 7:0 otvorili treću dionicu i preokrenuli rezultat, da bi ostatak četvrtine obilježio Јokić.

Kao i tokom većeg dijela karijere, lako je Јokić izlazio na kraj sa Rudijem Goberom koji nije uspijevao da ga zaustavi. Rutinski je centar Denvera rješavao duele u reketu, usput nastavivši da bilježi asistencije, od kojih su neke bile veoma atraktivne.

Postigao je Јokić ukupno 16 poena u trećem kvartalu i bio najzaslužniji za dvocifreno vođstvo domaćih pred posljednji dio susreta.

Pokušala je Minesota još jednom da sustigne prednost domaće ekipe, ali se Јokiću pridružio šuterski dobro raspoloženi Kentavijus Koldvel-Poup i sa dvije vezane trojke doneo Denveru 18 poena prednosti na sedam minuta do kraja.

Uključio se tada napadački u meč Edvards, ali je Јokić trojkom u lice Goberu zaustavio posljednji nalet Timbervulvsa i potvrdio pobjedu svog tima.

Srpski košarkaš bio je najefikasniji igrač susreta sa 40 poena kojima je dodao sedam skokova i 13 asistencija.

Eron Gordon je ubacio 18 poena i uhvatio deset skokova, dok su Koldvel-Poup i Mari dodali po 16 poena.

Minesotu je predvodio Tauns sa 23 poena, a po 18 su ubacili Gober i Edvards.

Naredni meč na programu je u noći između četvrtka i petka u 2.30 po srednjoevropskom vremenu.