Fudbaleri Napolija savladali su Milan u sjajnom derbiju sedmog kola Serije A. Konačan rezultat izvrsne utakmice glasio je 1:2.

Već u 13. minuti Milan je mogao u vodstvo, ali je Olivier Giroud pogodio prečku. Isti igrač je uskoro imao još jedan promašaj, a dominacija Milana nastavila se sve do kraja poluvremena.

Reprezentativac BiH Rade Krunić igrao je od prve minute na posve novoj poziciji, lijevom krilu pošto je zbog crvenog kartona Milan bio uskraćen igranja najkorisnijeg igrača Serije A prošle sezone Rafaela Leaa.

Krunić je imao dvije šanse. Izdvaja se ona u 28. minuti nakon kornera kada je Alex Meret nekako odbranio njegov udarac glavom nakon kornera.

Bez golova otišlo se na odmor, a onda u nastavku spektakl na San Siru.

Već u 52. minuti dosuđen je penal za goste. Nakon VAR asistencije sudija Mariani pokazao je na bijelu tačku, a Matteo Politano je pogodio iako se ne može reći da je na idealan način šutirao.

Ofanziva Milana isplatila se u 69. minuti. Theo Hernandez je divno prošao po lijevoj strani i spojio Girouda s golom te Francuzi nije bilo teško da pogodi za 1:1.

U jeku napada Milana dobar napad odigrali su gosti, a Giovanni Simeone je glavom pogodio u 78. minuti za novo vodstvo Napolija.

Nastavila su se velika uzbuđenja. Igrao se 86. minut kada je mladi Pierre Kalulu mogao poravnati, ali je usamljen pred golom Napolija pogodio prečku.

Do kraja utakmice rezulta se nije mijenjao pa tako Napoli ostaje na diobi prvog mjesta s Atalantom. Oba tima imaju po 17 bodova, dok je za Milan ovo prvi poraz u sezoni i imaju tri boda manje.

Zanimljivo, prekinut je i niz Milana koji traje još od 17. januara kada je posljednji put doživio poraz u Seriji A. To se dogodilo u kontroverznom meču u kojem je Spezia slavila na San Siru uz pomoć sudijske odluke zbog čega je Marco Serra plakao nakon utakmice.