Fudbaleri Makabi Haife nastavili su da gaze rivale u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a u prvom meču treće runde stradao je Apolon iz Limasola – 4:0 (1:0).

Kiprani su savladani identičnim rezultatom kao i Olimpijakos u prethodnom kolu, pa je izraelski tim već krupnim korakom zakoračio ka plej-ofu.

Tamo će im rival biti bolji iz dvomeča Crvena zvezda – Pjunik, u kom je srpski šampion izraziti favorit i dešavanja sa tog susreta možete pratiti uživo na B92.net.

Makabi je u paklu Haife poveo autogolom Pejbernesa i taj momenat pravio je razliku u prvih 45 minuta.

Već u nastavku je došlo do potpune kanonade domaćih, koji su preko Mohameda za osam minuta sa dva njegova pogotka rešili pitanje pobednika.

U međuvremenu je, u 60. minutu, bivši srpski reprezentativac Vukašin Jovanović zaradio dva žuta kartona u kratkom periodu i sve je praktično bilo završeno.

Tačku na ovaj susret, a vrlo verovatno i ceo dvomeč, stavio je igrač sa Haitija, Piero, golom u 79. minutu za konačnih 4:0.