Fudbaleri Juventusa upisali su veliku pobjedu na gostovanju Interu u najvećem italijanskom derbiju, a utakmica je završena rezultatom 0:1.

Inter je od starta krenuo ofanzivnije, što je bio dio tradicionalne taktike gostujućeg trenera Massimiliana Allegrija koji je u potpunosti povukao svoj tim.
Dok se čekala prva veća šansa za domaći tim, gosti su poveli kontroverznim pogotkom.

Igrao se 23. minut kada je Filip Kostić zakucao loptu koju mu je poslao Adrian Rabiot. Sudija Daniele Chiffi pet minuta razmatrao je situaciju jer su igrači Intera “reklamirali” trostruko igranje rukom u jednom napadu.

Iako se činilo da je Rabiot igrao rukom, sudija je priznao pogodak i tako izazvao žestoke reakcije domaćih igrača i navijača.

Najbolju šansu za Inter u prvom poluvremenu imao je Romelu Lukaku, ali je njegov udarac glavom iz 43. minute otišao pored gola. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Juventus se u nastavku opredijelio isključivo na odbranu gola, a u kontrama su bili prilično opasni. Tako je Kostić mogao do gola u 73. minuti, no njegov udarac od bloka odlazi u korner.

Golman Intera Andre Onana je u 78. minuti spasio svoj tim nakon još jedne kontre. Izbacio je loptu u trenucima kada je na drugoj stativi Dušan Vlahović čekao da je provede u praznu mrežu.

Tek u 79. minuti u igru je ušao Džeko, ali nije imao prilike da pokaže nešto više.

Ostalo je 0:1, tako da je Juventus upisao veliku pobjedu za povratak drame u borbi za Ligu prvaka. Inter će u narednom kolu dočekati Fiorentinu, dok je Juventus domaćin Veroni.