Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobedili su Island 3:0 (2:0) na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

Bez povređenog Edina Džeka, BiH je do tri boda u grupi J uspela da dođe na domaćem terenu u Zenici.

Vođstvo je doneo Rade Krunić u 14. minuta, a isti igrač duplirao je prednost Bosne u 40. minutu.

Konačan rezultat postavio je Amar Dedić, kada je u 63. minmutu zatresao mrežu Islanđana.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine naredni meč u kvalifikacijama igraju u nedelju, kada gostuju Slovačkoj.

U istoj grupi i fudbaleri Portugala rutinskom pobedom protiv Lihtenštajna 4:0 (1:0) počeli su kvalifikacije za EURO, a meč u Lisabonu ostao je u senci rekorda koji je postavio Kristijano Ronaldo.

Portugalac je postao fudbaler sa najviše nastupa nastupa za reprezentaciju, ujedno i svetski rekorder sa 197 utakmica.

Ronaldo je rekord i ispisivanje istorije obeležio sa dva gola. Prvi je postigao u 51. minutu sa penala, a mrežu je zatresao i u 63. minutu.

Prednost Portugalu doneo je Žoao Kanselo u 8. minutu, a na 2:0 povećao je Bernardo Silva u 47. minutu.

Fudbleri Portugala kvalifikacije nastavljaju u nedelju protiv Luksemburga u gostima.