Fudbaleri Čelsija savladali su Everton rezultatom 1:0 u poslednjem meču subotnjeg programa prvog kola Premijer lige.

Jedini gol na meču je postigao Žoržinjo kada je u devetom minutu sudijske nadoknade bio precizan sa “bele tačke”.

To je za italijanskog vezistu bio 20 gol u Premijer ligi, a 18 od tih 20 je došlo nakon jedanaesterca. To je navjeći procenat (90%) golova iz penala u ukupnom broju golova nekog od premijerligaških igrača sa najmanje 10 pogodaka u istoriji tog takmičenja.

Inače, od dolaska Tomasa Tuhela nijednoj ekipi nije dosuđeno više penala od Čelsija (15).

Za sve je kriv Abdulaj Dukure koji je u sedmom minutu isprekidane utakmice oborio protivnika i pružio Žoržinju šansu koju ovaj nije propustio i smestio je loptu u donji levi ugao. Zbog brojnih prekida, što odvlačenja, što ukazivanja pomoći navijačima na tribinama kojima se slošilo, utakmica je zbirno produžena za čak 18 minuta, ali to Evertonu nije bilo dovoljno da stigne do izjednačenja.

Zapravo je Čelsi bio taj koji je zatresao mrežu dva puta. Učinio je to debitant kod “plavaca” Rahim Sterling, ali je njegov gol, koji je prethodio Žoržinjovom, poništen zbog ofsajda. Upravo je nekadašnji igrač Liverpula i Sitija imao najbolju priliku i u drugom poluvremenu, ali nije mogao na najbolji način da započne epizodu u Londonu.

Pored njega, debitovali su i Kalidu Kulibali, Mark Kukurelja i konačno Konor Galager koji je pre dočekao debi za seniorski tim Engleske nego tim u kom je ponikao. Na drugoj strani su prve zvanične minute za “karamele” upisali Ruben Vinagre i Dvajt Meknil.

Čelsi je ovom pobedom prekinuo niz od četiri uzastopna poraza na “Gudisonu” i naneo prvi poraz Evertonu na otvaranju Premijer lige nakon 10 godina.

“Plavci” će u narednom kolu igrati sa Totenhemom u gradskom derbiju, dok Everton gostuje Aston Vili.