Argentina je pobijedila Australiju 2:1 u osmini finala Mundijala u Kataru na “Ahmad bin Ali” stadionu i plasirala se u četvrtfinale planetarnog takmičenja.

“Gaučosi” su opravdali ulogu velikog favorita i u prilično tvrdoj i dramatičnoj utakmici došli do trijumfa i tako eliminisali Australiju sa Svjetskog prvenstva.

Lionel Mesi je u 35. minutu u svojoj jubilarnoj 1000. utakmici u karijeri postigao gol iz prve prave prilike na utakmici.

Sjajno se snašao kapiten Argentine u kaznenom prostoru Australije i u gužvi poslao loptu uz stativu golmana Metjua Rajana za 1:0.

Ovo je prvi put da je Mesi postigao gol za Argentinu u nokaut fazi Mundijala.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću “gaučosa”, a onda je u 57. minutu Hulijan Alvarez udvostručio prednost južnoameričke reprezentacije.

On je iskoristio grešku golmana Australije i poslao loptu u praznu mrežu za 2:0.

Međutim, Australijanci su se potrudili da gledamo dramu u posljednjih 10. minuta – gotovo iz ničega, autogolom Argentinaca, smanjuju na 2:1.

Gudvin je šutirao, lopta zakačila Lisandra Martineza i prevarila Emija Martineza i “kenguri” su ponovo bili u igri.

U posljednjih desetak minuta gledali smo pravu dramu. Igra se potpuno rasplamsala, a na obje strane sijevale su šanse.

Ipak, mreže su mirovale do posljednjeg sudijskog zvižduka Simona Marčinjaka i “gaučosi” su druga reprezentacija koja se plasirala u četvrtfinale Mundijala u Kataru.

Argentina će u četvrtfinalu igrati protiv Nizozemske koja je danas u osmini finala izbacila Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1.